ESPN2
April 1
Foxwoods Resort Casino, Mashantucket, Connecticut
Henry Lundy vs. Patrick Lopez (lightweight)
Vladine Biosse vs. Yasin Rashid (junior middleweight)
Telefutura
April 1
Fantasy Springs Casino, Indio, California
Eric Morel vs. Martin Castillo (bantamweight)
Randy Caballero vs. TBA (junior featherweight)
April 1
Convention Center, Las Vegas, Nevada
Henry Namauu vs. Victor Barragan (cruiserweight)
Rocco Santamauro vs. Gabe Garcia (featherweight)
Mandy LaPointe vs. Annette Agredano (featherweight)
Brian Bettease vs. Carlos Luque (featherweight)
Rocco Espinoza vs. Armando Gonzales (featherweight)
April 1
UIC Pavilion, Chicago, Illinois
Donovan George vs. Maxell Taylor (super middleweight)
Adrian Granados vs. Alex De Leon (junior welterweight)
Joe Linenfelser vs. TBA (super middleweight)
Ramiro Carrillo vs. Keandre Gibson (junior welterweight)
Genaro Mendez vs. Kory Vettore (junior welterweight)
Ramon Valenzuela Jr. vs. William Chouloute (middleweight)
Jeremias Correa vs. Anthony Linenfelser (junior lightweight)
April 1
Digibet Pferdesportpark, Lichtenberg, Berlin, Germany
Bejamin Simon vs. Sam Soliman (IBF middleweight eliminator)
Integrated Sports PPV
April 2
Auditorio del Estado, Mexicali, Baja California, Mexico
Giovani Segura vs. Ivan “Iron Boy” Calderon (WBO/WBA junior flyweight championship)
April 2
York Hall, Bethnal Green, London, United Kingdom
John Murray vs. Karim El Ouazghari (lightweight)
April 2
Arena Roberto Duran, Panama City, Panama
Luis Concepcion vs. Hernan Marquez (WBA flyweight championship)
April 2
Bydgoszcz, Poland
Krzysztof Wlodarczyk vs. Francisco Palacios (WBC cruiserweight championship)
April 2
Gerry Weber Stadium, Halle, Nordrhein-Westfalen, Germany
Marco Huck vs. Giacobbe Fragomeni (WBO cruiserweight championship)
Robert Helenius vs. Samuel Peter (heavyweight)
April 2
La Palestre, Le Cannet, Alpes-Maritimes, France
Hassam N’Dam vs. Giovanni Lorenzo (WBA interim middleweight championship)
April 2
Bally’s Atlantic City, Atlantic City, New Jersey
Farah Ennis vs. Alexander Johnson (super middleweight)
Amir Mansour vs. Hector Ferreyro (heavyweight)
April 2
Aviator Sports Complex, Brooklyn, New York
Elvir Muriqi vs. TBA (light heavyweight)
ESPN2
April 8
Bell Centre, Montreal, Quebec, Canada
David Lemieux vs. Marco Antonio Rubio (WBC middleweight championship)
Adonis Stevenson vs. TBA (super middleweight)
SHOWTIME
April 8
Laredo Energy Arena, Laredo, Texas
Marcus Johnson vs. Dyah Ali Davis (super middleweight)
Danny O’Connor vs. Gabriel Bracero (junior welterweight)
Willie Nelson vs. Vincent Arroyo (welterweight)
April 8
Kokugikan, Tokyo, Japan
Hozumi Hasegawa vs. Johnny Gonzalez (WBC featherweight championship)
Toshiaki Nishioka vs. Mauricio Munoz (WBC junior featherweight championship)
Takahiro Ao vs. Humberto Gutierrez (WBC junior lightweight championship)
HBO PPV
April 9
MGM Grand, Las Vegas, Nevada
Erik Morales vs. Marcos Maidana (junior welterweight)
Robert Guerrero vs. Michael Katsidis (lightweight)
James Kirkland vs. TBA (middleweight)
Integrated Sports PPV
April 9
Prudential Center, Newark, New Jersey
Tomasz Adamek vs. Kevin McBride (heavyweight)
Siarhei Liakhovich vs. TBA (heavyweight)
April 9
Bordelandhalle, Magdeburg, Sachsen-Anhalt, Germany
Robert Stieglitz vs. Sartison (WBO/WBA super middleweight unification)
April 9
Horseshoe Casino, Hammond, Indiana
Abdulai Amidu vs. Brandon Baue (junior middleweight)
April 9
Rainton Meadows Arena, Houghton-le-Spring, Tyne and Wear, United Kingdom
Stuey Hall vs. John Donnelly (bantamweight)
Rendall Munroe vs. TBA (junior featherweight)
April 13
Oceana, Brooklyn, New York
Dmitriy Salita vs. TBA (welterweight)
Luis Collazo vs. TBA (junior middleweight)
April 13
Brisbane Entertainment Centre, Boondall, Queensland, Australia
Garth Wood vs. Anthony Mundine (middleweight)
ESPN2
April 15
Pechanga Resort & Casino, Temecula, California
Ivan Popoca vs. Ruslan Provodnikov (junior welterweight)
April 15
Polideportivo Municipal, Monte Hermoso, Buenos Aires, Argentina
Omar Narvaez vs. Cesar Seda (WBO junior bantamweight championship)
HBO
April 16
Foxwoods Resort Casino, Mashantucket, Connecticut
Andre Berto vs. Victor Ortiz (WBC welterweight championship)
Zsolt Erdei vs. TBA (light heavyweight)
Selcuk Aydin vs. TBA (welterweight)
HBO
April 16
M.E.N. Arena, Manchester, Lancashire, United Kingdom
Amir Khan vs. Paul McCloskey (WBA junior welterweight championship)
SHOWTIME
April 16
Bayamon, Puerto Rico
Juan Manuel Lopez vs. Orlando Salido (WBO featherweight championship)
April 16
Tony Rose Arena, Orangeville, Ontario, Canada
Logan Cotton McGuinness vs. Uriel Barrera (lightweight)
Ryan Wagner vs. TBA (welterweight)
April 17
Jakarta International Expo, Jakarta, Indonesia
Chris John vs. Daud Yordan (WBA featherweight championship)
ESPN2
April 22
Mohegan Sun Casino, Uncasville, Connecticut
Delvin Rodriguez vs. Michael Medina (junior middleweight)
SHOWTIME
April 23
Nokia Theater, Los Angeles, California,
Joseph Agbeko vs. Abner Mares (IBF bantamweight championship)
Third-place match, Yonnhy Perez vs. Vic Darchinyan (bantamweight)
Fox Deportes/FSN
April 23
WinStar Casino, Thackerville, Oklahoma
Vanes Martirosyan vs. Saul Roman (junior middleweight)
Roberto Marroquin vs. TBA (featherweight)
April 23
Caesars, Atlantic City, New Jersey
Omar Sheika vs. Garrett Wilson, rematch (cruiserweight)
Dennis Hasson vs. Andre Hemphill (super middleweight)
Bryant Jennings vs. TBA (heavyweight)
Julio DeJesus vs. Dontre King (junior welterweight)
Antowyan Aikens vs. Alando Swain (middleweight)
Derrick Webster vs. TBA (super middleweight)
Zach Ochoa vs. TBA (junior welterweight)
April 30
Club Once Unidos, Mar del Plata, Buenos Aires, Argentina
Luis Lazarte vs. Ulises Solis, rematch (IBF junior flyweight championship)
April 30
Arena Roberto Duran, Panama City, Panama
Hugo Ruiz vs. Rafael Concepcion (WBA interim bantamweight championship)