Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: server privat

  1. #1
    altadata Guest

    Default server privat

    Salutare
    Nu am folosit nici un server privat pina acum ( am folosit viewsat+Wforecaster cu public server, dar acesta nu mai merge din decembrie ).
    As un Nfusion HD pe care as vrea sa-l utilizez + viewsat(Wforecaster) - ma gandesc sa le folosesc pe amandoua cu privat.
    Ce recomandari sunt? In ordinea importantei ma intereseaza:
    - HD channels on B3v
    - HD channels on DN
    - SD channels
    Daca aveti detalii ( calitate(uptime)/numar canale HD/pret ) va rog PM sau postati aici daca se poate.
    Pot 2 boxe sa fie activate cu o singura subscriptie ( exemplu nfusion HD + viewsat WF )?

  2. #2
    nutzu Guest

    Default

    Sal pt nfusion treb sa flosesti un comp/laptop sa fi conectat la internet adica sa fi connectat constant la un laptop/com,la viewsat daca WF e down treb sa cuperi u x-fta dongle(sper sa nu) despre ps treb sa ai u paypal acount(is safe)multi cu ps server treb sa platesti extra sa conectezi al doilea receiver,in rest pt bev check ps section pt dn eu folosec un sever care nu e postat pe site aici dar e bun la hd.

  3. #3
    tintino Guest

    Default

    private server nu sint pe net. Daca gasesti info pe net, nu mai e "private".

    Acuma... cred ca te referi la newcamd servers, cind zici "private". Asa cum toti zic "akai private" la serveru lu akai japan.... normal ca nu-i private..."Akai japan public" se refera la bin-urile care le fac ei pentru sonicview, dar pe linga asta, ei ofera "akai japan private" - care nu-i private - dar se refera la faptul ca merge cu aproape orice receiver acuma (orice receiver care suporta newcamd)

    deci newcamd servere publice .. e nfps, rocket, akai japan (akai e free acuma...si e free de multe luni)

    Despre newcamd server private ... daca iti raspunde cineva, apoi nu mai e private...intelegi nu?

    viewsat merge de mult cu orice private server, inclusinv cu nfps, si akai japan care e gratis de juma de an si au si ppv si hd... daca ai fi citit
    Pentru viewsat.... e un program se chiama wfemu, care face sa nu-ti trebuiasca wf dongle...pina acum curind era wfemu numai pentru linux pc.... vezi ca a iesit wfemu for windows de citeva zile.... wf emu merge pe un pc ...conectezi viewsat la pc.... si pe pc run wfemu + rqcs... configurezi rqcs pentru orice newcamd server

    Pentru doua boxe cu aceasi subscriptie (e tricky... dar se poate daca instalezi CSP (card server proxy) pe un pc pe networku tau.
    Dar acuma akai japan e (inca) gratis

  4. #4
    altadata Guest

    Default

    In primul rind mersi pentru raspunsuri.
    Pentru mine solutia cu un pc/laptop connectat tot timpul pentru a vedea TV - nu merge.

    Am urmatoarele boxe: Viewsat Ultra(WF) sau NFusion sau Coolsat .
    (A) Este vreo posibilitate sa le folosesc pentru "private" ( sau cum le zici tu "newcamd servere publice" ) ( fara nici un PC/laptop in schema ? )

    Daca nu: ce boxa FTA este recomandata pentru (A) ?

  5. #5
    Pisti Guest

    Default

    Viewsat-ul si Coolsat-ul sigur il poti face sa functioneze cu o conectie la PC sau fara PC folosind un adapter X-fta.

  6. #6
    stel_i79 Guest

    Default

    dar sti careva daca merge pansat 250m sau/si viewsat 7000pvr? cu orisice?
    mersi anticipat

  7. #7
    Pisti Guest

    Default

    Din cate stiu ,niciunul din ele nu merge (250m sau viewsat 7000PVR).

  8. #8
    lme Guest

    Default

    "Daca nu: ce boxa FTA este recomandata pentru (A) ?"
    openbox S9 este o boxa HD cu o buna calitate a imaginii si perfect scan. merge pe fta si pe private$ (DN & B*v) cu newcamd. nu are EPG deci nu sti ce urmaresti !
    HD merge numai pe fta. nu decodeaza HD de la DN sau b*v. ~$110.
    cel mai ieftin este CW700(~$70 plus ~$40 pentru dongle pentru iks) cu free suport de la akaijapan. Calitatea imaginii si scanul nu sint la fel de bune ca la S9.

  9. #9
    nutzu Guest

    Default

    Captivework700(CW) folosit la 70$,si dongle nu am vazut la 40$ poate la un 55-65$,asa ca mai bine va luatzi un nano lite cu 130$ si are tot inclus in el sau un nano premium la 160

  10. #10
    lme Guest

    Default

    Quote Originally Posted by nutzu View Post
    Captivework700(CW) folosit la 70$,si dongle nu am vazut la 40$ poate la un 55-65$,asa ca mai bine va luatzi un nano lite cu 130$ si are tot inclus in el sau un nano premium la 160
    vezi angelelectronics in mississauga for cw700 (pret 69.99) si ftadungles pentru dongle (pret 27.99) !

  11. #11
    nutzu Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lme View Post
    vezi angelelectronics in mississauga for cw700 (pret 69.99) si ftadungles pentru dongle (pret 27.99) !
    nustiu despre ce dongles vorbesti tu acolo ca eu am gasit cea mai ieftina la 55-60 si e x-fta dongle

  12. #12
    lme Guest

    Default

    Este vorba de uh-100 dongle pentru cw700 & 800. la siteul ftdUngles dot com este la $27.99 !

  13. #13
    nutzu Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lme View Post
    Este vorba de uh-100 dongle pentru cw700 & 800. la siteul ftdUngles dot com este la $27.99 !
    se pare ca nu il au in stock de mult timp.

  14. #14
    lme Guest

    Default

    Asta este felul de comert ! veniti la cumparat ca nu mai avem !
    mai era un site cu acest dongle dar a fost inchis de dn...

  15. #15
    nutzu Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lme View Post
    Asta este felul de comert ! veniti la cumparat ca nu mai avem !
    mai era un site cu acest dongle dar a fost inchis de dn...
    deci am ajuns to la idea mea de a cumpara un nanolite pt 130 si fara dureri de cap

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •